Cezary Makiewicz

Lider i założyciel zespołu KOLTERSI, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock,pop i folk tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. Artysta zwraca szczególną uwagę na treść, dzięki czemu słowa w piosenkach stanowią bardzo ważny element. 

W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole grającym muzykę bluegrass - Little Maggie.

Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r. za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Piosenka spodobała się nie tylko jury ale również festiwalowej publiczności i szybko stała się hymnem Pikniku Country w Mrągowie. W tym samym roku powołał do życia zespół Cezary Makiewicz i KOLTERSI, z którym gra do dziś. Ma w swoim dorobku wiele płyt, kilka programów dla TVP 2, Polsatu, TV Polonia, TV Trwam i WOT. 

 W 2010 roku został również "Honorowym Obywatelem" Mrągowa. Tytuł ten przyznała Rada Miejska w Mrągowie na wniosek Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej, którego jest honorowym członkiem.

 Koncertuje z dużym powodzeniem w wielu miejscach w kraju. Od 2007 roku jest członkiem legendarnej grupy  BABSZTYL. Zajmuje się realizacją nagrań we własnym studio nagraniowym w Olsztynie.

 

Od 2006 roku Cezary z Koltersami współpracuje z grupą Babsztyl. Nagrywają płyty "Hej przyjaciele" i "Stoji łoset kele drogi" i "Kolory muzyki".

Wielokrotnie nagradzany przez tygodnik „Dyliżans”. W 2010 r. płyta „Dobra piosenka” Cezarego Makiewicza została uznana przez czytelników „Dyliżansa” za płytę roku a piosenkę „Zdechł pies” za najlepszy utwór. 

W latach 2010-2013 Prowadził zajęcia wokalne z  dwoma dziewczęcymi zespołami "Crazy Daisy"  i "Demolki" w olsztyneckim Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Pracuje również jako realizator we własnym studio muzycznym „Majkel Studio” w Olsztynie.

W roku 2015 odsłonięto jego podpis na ścianie mrągowskiego amfiteatru.

W 2016 roku zaprzyjaźniony duet z USA Smythe & Taylor nagrał amerykańską wersję piosenki „Wszystkie drogi...” pt „Every Road Will Lead You To Mrągowo” i umieścił na płycie „Things Have Changed”.

 

Czteroosobowy zespół to:                         

                              Cezary Makiewicz – gitara akustyczna, śpiew

                              Kamil Kulawczuk - gitara elektryczna    

                              Paweł Szustkiewicz – gitara basowa

                              Zbigniew Chrzanowski – perkusja

Zespół muzyką i słowem tworzy bardzo przyjazny klimat. Repertuar trafia do wielu pokoleń i pozytywnie nastraja słuchających.

W roku 2017 obchodzi wraz z zespołem XX lecie działalności. Piosenka „Wszystkie drogi...” ma również swój skromny jubileusz 20 -sto lecia. 

 

 

Nagrody i wyróżnienia:

 

 • Nagroda GRAND PRIX-I Festival Country-Irish Pub Warszawa-1993r.
 • I nagroda w konkursie na polską piosenkę inspirowaną muzyką country 1997r. za utwór “Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”
 • I miejsce w plebiscycie Radia Oko i redakcję miesięcznika Trucker” na najpopularniejszego wykonawcę country w Polsce w 1997r.
 • I miejsce w plebiscycie “Giganci Country ‘97” ogłoszonego przez redakcję “Nowy Country Osobowy” w internecie w kategorii przebój za “Wszystkie drogi prowadza do Mrągowa”
 • Wokalista roku 1998 - w pierwszej edycji wyróżnień tygodnika “Dyliżans”
 • Wokalista roku 2004 - w plebiscycie Stowarzyszenia Muzyki Country - “Dyliżanse 2004”
 • Złoty Truck 2006 - za piosenkę “Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” przyznana przez czytelników “Polskiego Trakera”
 • Piosenka roku 2009 “Zdechł pies” - w plebiscycie - “Dyliżanse 2009”
 • Płyta roku 2009 “Dobra Piosenka” - w plebiscycie - “Dyliżanse 2009”
 • Piosenka XXX - lecia pikniku Country w Mrągowie w plebiscycie TV Polsat za"Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” - 2011r.
 • Wokalista roku  - w plebiscycie - "Dyliżanse 2012"
 • Piosenka roku  "Niespodziewana miłość" - w plebiscycie - "Dyliżanse 2012"
 • Album roku -  Prawie w Oczach - w plebiscycie "Dyliżanse 2012"
 • Wokalista roku  - w plebiscycie - "Dyliżanse 2013"
 • Artysta roku  - w plebiscycie - "Dyliżanse 2013"
 • Piosenka roku  "Prośba pieszego użytkownika dróg" - w plebiscycie - "Dyliżanse 2014"
 • Album roku -  Śpiewnik - w plebiscycie "Dyliżanse 2014"
 • Artysta roku  - w plebiscycie - "Dyliżanse 2014"
 • Wykonanie roku 2015 - “Na stawigudzkim polu” - w plebiscycie - “Dyliżanse 2015”

 

O stronie

Po wielu latach i kilkuset tysiącach odwiedzin poprzedniej strony nadszedł czas na zmiany. Powoli, bo wspólnymi, przyjacielskimi siłami budujemy nowy serwis - bardziej przyjazny smartfonom i tabletom. Odwiedzajcie nas, bo będziemy publikować ciekawe rzeczy ;-)

Kontakt

Olsztyn,
Polska

Telefon: (+48) 601-840-398
Email: cezarymakiewicz@wp.pl
Website: www.cezarymakiewicz.pl